Vražedná Modrá velryba vyděsila celou republiku! Kolik dětí vlastně zabila?

Tajemná Modrá velryba děsí české rodiče. Foto:
Tajemná Modrá velryba děsí české rodiče.
Foto: RFE/Profimedia.cz

Není hra Modrá velryba jen vyhrocený mýtus?

Celá republika se třese! Informace o děsivé hře Modré velrybě se během jednoho jediného dne neuvěřitelně rychle rozšířily, zaplnily zpravodajské servery i sociální sítě, na nichž se staly hlavním tématem. Z nebezpečné hry šílí nejen rodiče, kteří se bojí o své ratolesti. Tuto paniku navíc podpořila i policie, která prostřednictvím své mluvčí Nguyenové potvrdila, že se nebezpečná hra skutečně nachází i na českém území a že by si měli rodiče své děti pořádně hlídat! 

V rámci vražedné hry mají děti plnit nejrůznější úkoly, které jim zadává tajemný administrátor původem z Ruska. Ten má v posledním levelu vyzvat hráče k sebevraždě. Právě v Rusku se panika kolem Modré velryby zrodila a mluvilo se o tom, že již přinutila k sebevraždě desítky lidí. Hra se vyvinula z tzv. skupin smrti, což byly stránky s tajemným obsahem, jako jsou sebevražedné citáty, fotografie pořezaných zápěstí apod. Tento obsah však není na internetu žádnou novinkou, existuje na něm již několik let. Vzpomeňme si třeba na známou éru EMO subkultury. 

Článek

Modrá velryba působí silně na psychiku hráčů.  Foto:

Pozor! Tahle vražedná hra se děsivě šíří! Ke smrti láká už i české děti!

Zvrácená hra, která navádí děti k sebevraždě, se rozšířila i do České republiky.

Popularity těchto skupin, které začaly ruské sociální sítě zakazovat, využil Filipp Budějkin, který dokázal sebevražednou tématiku propojit s ARG hrou, která propojuje realitu s virtuálním prostředím. Filipp skutečně několik dětí k sebevraždě přes sociální sítě donutil, proto teď sedí ve vězení. Podobnou metodu pak začal využívat i Filipp Čelov, který vytvořil podobnou skupinu s názvem Moře velryb. Z ní pak vznikl odvozený název Modrá velryba. Čelov údajně na svém fóru ale sebevrahy naopak od myšlenek na smrt odrazoval. 

Podobné skupiny, v nichž musí plnit hráči úkoly, tedy skutečně existují. Prokázány jsou i případy, kdy byli hráči zastrašováni. Nicméně neexistují žádné důkazy, že by se kvůli Modré velrybě někdo skutečně zabil. Smrtí opředená hra se tak zdá jen velmi vyhroceným mýtem. 

Hra Modrá velryba se rozšířila i do Česka.  Foto:

Článek

Článek

Známý youtuber přiznal deprese. Foto:

VIDEO: Šok! Známý youtuber Roth Wellden přiznal děsivé deprese! Přemýšlel o sebevraždě!

Populární youtuber odhalil ničivé tajemství, které si nechával dlouhá léta pro sebe.

reklama

reklama

reklama