Famózní přestřelka. Pražské derby skončilo remízou 3:3, Sparta zůstává na prvním místě

Derby pražských „S“ na Letné nabídlo famózní přestřelku, která nakonec skončila spravedlivou remízou 3:3. Slavia přišla o dvoubrankový náskok, navíc vedení definitivně ztratila v nastavení vlastním gólem. Spokojení tak mohou být spíš Sparťané, kteří si v tabulce – právě před sešívanými – udrželi dvoubodový náskok.

Slavia na rozdíl od Sparty nastoupila v oslabené sestavě. Její kabinou se prohnala viróza. Na derby chyběl například Christos Zafeiris, Petr Ševčík a také vykartovaný Peter Olayinka. Favorizovaní letenští na nic nečekali a na sešívané vletěli hned po úvodním hvizdu. Obzvlášť nebezpečné byly auty Lukáše Sadílka do vápna hostů. Slavia se však z prvotního sparťanského tlaku oklepala. Rychlé tempo derby postupně opadlo.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Fotbalový rebel Řepka o derby: Ligu vyhraje Sparta, za změnou je trenér Priske

Sparta si vytvořila několik příležitostí, vystřelit přímo na bránu se jí ale nepovedlo. To Slavia hrozila z brejků. Při tom prvním v 11. minutě se blýskl skvělým zákrokem Matěj Kovář. Asi největší šanci Sparty měl v prvním poločase „pražský přeběhlík“ Jan Kuchta, který se v 34. minutě dostal k odraženému balónu ze standardky, jenže těsně minul.

Když už se zdálo, že se do kabin půjde bez branek, Slavia se dostala z nenápadného protiútoku do obrovské šance. Tomáš Wiesner zaspal a nedokázal uhlídat Ivana Schranze, který uklidil míč do prázdné brány.

Spartě nevyšel ani začátek druhého poločasu. Po zpackané rozehrávce zvyšoval v 54. minutě na 2:0 obránci neuhlídaný Václav Jurečka. Sparťané se však rychle oklepali. V 57. minutě byl po průniku do pokutového území sražen Lukáš Haraslín a penaltu pak s velkou dávkou štěstí proměnil Ladislav Krejčí. Letenští od té doby popadli druhý dech. Další obrovskou šanci měl potom Haraslín i Kuchta. Oba ale zastavil skvěle chytající Ondřej Kolář.

Napínavý závěr a vyrovnávající vlastní gól

V 71. minutě se Spartě povedlo vyrovnat. Sadílkův další dalekonosný aut prodloužil Ladislav Krejčí před branku, kde Tomáš Čvančara ve skluzu zahrál do tyče, odražený míč ale pak vpálil do sítě Jaroslav Zelený. Krom vyrovnaného skóre se srovnala i hra jako taková. Oba týmy si hrozily nahoru a dolů svými protiútoky. Kolem 80. minuty se tempo na chvíli zklidnilo.

Slavia ostře udeřila v 85. minutě. Nejdřív neproměnil naprostou tutovku střídající Petr Hronek, kterého vychytal Kovář. Jenže sešívaní potom pohrozili z rohového kopu. Na centr Lukáše Masopusta si naskočil Igoh Ogbu a razantní hlavičkou skóroval.

Sparta se však nevzdala. V nastavení se jí podařilo vyrovnat, když si na dlouhý nákop na levou stranu vápna naběhl Casper Höjer a jeho zpětnou přihrávku před branku si do vlastní sítě srazil Aiham Ousou. Následovala bouřlivá radost domácích diváků.

Pražské derby tak skončilo nerozhodným výsledkem 3:3. Sparta si v tabulce nejvyšší fotbalové soutěže drží první místo – má 61 bodů. Slavia je druhá s 59 body a za pražským duem zaostává třetí Plzeň, která má 53 bodů. Českou ligu však čeká ještě nadstavba, Sparta má proto před sebou na cestě k mistrovskému titulu několik těžkých zkoušek.