CNN Prima News zákrok

zákrok

Výpis příspěvků ke štítku „zákrok“

CNN: K ovládání počítače mu stačí myšlenka. Pacient s ALS testuje revoluční implantát

Vyslechnout si diagnózu amyotrofická laterální skleróza, neboli ALS, představuje sdělení na úrovni rozsudku smrti. Pacientovi nemoc napadne nervové buňky v mozku a míše, postupem času ztrácí schopnost svalového pohybu. Nejen, že se dotyčný přestává hýbat, ALS ho postupně připraví o možnost mluvit, jíst a dýchat. Revoluci ve zkvalitnění zbývajícího života může přinést mozkový implantát, kdy pacientovi stačí jediné – pomyslet na to, co chce, a počítač jeho příkaz vykoná. Redakce CNN s jedním z pouhých deseti pacientů, kteří revoluční implantát testují, natočila exkluzivní reportáž.

Martínek je doma, léčba funguje, radují se vděční rodiče. Prozradili další postup

Dvouletý chlapec se vzácnou genetickou poruchou se po operaci v nemocnici ve francouzském Montpellier vrátil zpět do České republiky. Malého Martínka, na jehož léčbu pomocí genové terapie lidé darovali ve veřejné sbírce více než 150 milionů korun, převezla během nedělního odpoledne sanitka z pražského letiště Václava Havla do motolské nemocnice. Rodiče již dříve uvedli, že byl zákrok ve Francii úspěšný.

Drsný zákrok kvůli banalitě: Řidiče vytáhla z auta zásahovka, ve voze seděla tříletá dcera

Tvrdý zásah policie zažil na vlastní kůži český řidič ve slovenské Žilině. V době, kdy ho členové zásahové jednotky tahali z auta a mířili na něj pistolemi, brečela ve voze jeho tříletá dcera. Důvodem zadržení přitom mělo být lehké odření zaparkovaného auta a následný odjezd z místa nehody, přičemž on sám tuto verzi odmítá. Uklidnit plačící dítě mu policisté umožnili až po čtvrt hodině, poté mu sundali pouta a beze slova odjeli. Řidič považuje zásah za neadekvátní a hodlá se obrátit na inspekci ministerstva vnitra. Reakci zadrženého přinesl web Žilinak.sk.

Průlom ve zdravotnictví. Opravy na srdci dokážou růst s dětmi, odhalil případ malého Owena

Owenu Monroeovi bylo pouhých 18 dní, když se zapsal do zdravotnické historie. Stal se prvním člověkem na světě, kterému byla provedena částečná transplantace srdce. K průlomové operaci došlo v roce 2022, spolu s ní pak padly i další milníky – tkáň použitá k opravě srdce se od té doby zvětšuje. Informace byly zveřejněny v časopise JAMA a dávají odborníkům naději k nalezení a aplikaci převratného typu tkáně rostoucí spolu s pacienty.

Operace v zahraničí může Lilli změnit život, stojí však 10 milionů. Naděje rodinu neopouští

Lillinku si rodiče z nemocnice odnášeli jako zdravou holčičku s velkýma očima. Ty jí zůstaly, přibyla však celá řada těžkých diagnóz a nemocí. Dnes rodina takřka sedmileté malé slečny potřebuje deset milionů korun, aby Lillince mohla zajistit operaci a následnou léčbu v zahraničí, která jí pomůže normálně dýchat, jíst a mluvit. S prosbou o pomoc se tak znovu obrací na veřejnost.

V Česku bez šance, Martínek pojede do zahraničí. Odléčen by mohl být do Vánoc, řekli lékaři

Léčba Martínka v České republice není možná. Jednáme s pracovišti ve Francii a Itálii, jsme s nimi v úzkém kontaktu. I přesto bude léčba plánovaná na podzim, a když bude Martínek odléčen do Vánoc, tak je to z naší strany opravdu úspěšná záležitost. Na tiskové konferenci k léčbě dvouletého Martínka, který trpí syndromem AADC a na jehož záchranu se muselo vybrat 100 milionů korun, to sdělili lékaři z Fakultní nemocnice v Motole.

Hádka v 360°: Populistické nesmyslné řeči, platím i u praktika, hájil marže zubařů Šmucler

Poslouchám úplné nesmysly. Kolegové by se neměli vyjadřovat k věcem, o nichž nic nevědí. Tak v pořadu 360° na CNN Prima NEWS reagoval na kritiku zubařů ze strany šéfa České lékařské komory Milana Kubka a viceprezidenta Svazu pacientů ČR Vladimíra Drymla prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Na slova o vysokých maržích zubařů reagoval tím, že sám platí i za praktického lékaře či očaře, a tak by si „kolegové měli nechat populistický nesmyslný řeči“. A došlo i na osobnější útoky.